23.02.2024 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Tuğba Önce Yazdı : İnsanlığın Huzuru’na Açılan Kapı

Tuğba Önce

Yazarın şu ana kadar yazılmış 11 makalesi bulunuyor.

İnsanlığın Huzuru’na Açılan Kapı

Huzur.. Kulağa da, kalbe de, ruha da ne kadar hoş gelen bir kelime öyle değil mi? Duyduğumuzda dahi bir sükunet, bir esenlik sarıyor bedenimizi. Bu manevi hissiyatın olduğu yerde birçok şey de yolunda demektir esasında. Nasıl ki, yemek yemeden uyku uyumadan yaşayamıyorsak huzurlu bir hayat idame ettirmeden de yaşıyor sayılmayız. Bu mefhum da temel ihtiyaçlarımız arasındadır. Huzurlu bir hayata vakıf olmadan yaşamak sadece ve sadece nefes almaktır, verdiği bir zevk veya keyif yoktur. İnsanlık kaosun, karmaşanın ortasında ve adeta dehliz karanlık bir kuyunun içinde debelenip duran robotik, ruhsuz, huzursuz bir “canlı” olma istikametinde ilerliyor. Bu huzursuzluk hali insanlığı bir çıkmaza ve rehavete sürüklüyor. İnsan ne kendi ile ne de toplumla barışık değil. En nihayetinde de huzursuz bir toplum süregeliyor.

İnsanlığın huzurunu düşünen, insanlığın hasretini çektiği bu mefhum için dertlenen ve bu uğurda kafa yorup proje üreten insanların varlığından söz edelim. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi, insanlığın istikbalinde önemli bir mihenk taşına sahip olan huzur mefhumunun üzerine bir çalışma ortaya konulması meselesini 22 Mart 2019 tarihinde bir televizyon programında dile getirmiştir. Ve bu önemli proje Milliyetçi Hareket Partisi Araştırma-Strateji ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter Bey öncülüğünde, alanında uzman bilim insanları ve yazarlar tarafından kapsamlı araştırma ve çalışmaların bir kitap haline getirilmesi ile insanlığın huzuruna sunulmuştur. 2021’in Şubat ayında okuyucusu ile buluşan Ötüken Neşriyat’tan çıkan bu kitabın Nişantaşı Üniversitesinde de lansmanı ve ödül töreni gerçekleştirilmiştir.

Bu eser, MHP Genel Başkanı sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin İnsanlığın Huzuru Projesi Çalışmasına teşekkür mesajı ile başlayıp MHP Genel Başkan Yardımcısı sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter Bey’in önsözünü yazdığı, takdimini Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar Bey’in yaptığı kitapta alanında uzman ve saygın birbirinden kıymetli bilim insanının araştırma konusu 16 başlık bulunuyor. Bu kıymetli gönül ve ilim insanlarının isimlerini zikretmeden bu kitabı tanıtmak olmaz. Çünkü; hepsi ayrı ayrı fedakarlık örneği ve özveri göstererek hakiki manada emek verdikleri apaçık ortadadır.

Esere kaleminin mürekkebiyle, ilmiyle, irfanıyla katkı sağlayan gönül veren kıymetli bilim insanları; Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar, Prof. Dr. İlyas Topsakal, Prof. Dr. Talat Canpolat, Prof. Dr. Kemal Sayar, Prof. Dr. Kenan Gürsoy, Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin, Prof. Dr. Şenay Yalçın, Prof. Dr. Veysel Bozkurt, Prof. Dr. Hasan Kaplan, Prof. Dr. Abdurrahman Aliy, Prof. Dr. Mustafa Tekin, Doç. Dr. Özgün Burak Kaymakçı, Doç. Dr. Rasim Akpınar, Dr. Fatih Yaman, Erol Sayan, Belkıs İbrahimhakkıoğlu. Müstesna şahsiyetleri, fedakâr yürekleri ve güçlü kalemleri ile katkı sağlayan hocalarımıza büyük bir teşekkürle.

Bir teşekkür de elbette, memleket meselelerini kendine dert edinen tüm benliği ile “bu vatan için ne yapabilirim?” sorusuna yanıt arayıp bu minvâlde üstün gayret gösteren ve böyle kıymetli ve eşsiz eseri insanlığa hediye etmekte öncülük eden dâva insanı, şahsîyet sahibi MHP Genel Başkanı sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey ve çalışmanın her anında büyük bir fedakarlık, samimiyet ve istikrarla çaba sarf eden MHP AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter Bey’e şahsım adına teşekkür ediyorum. Ayrıyeten sayın İzzet Ulvi Yönter Bey geçtiğimiz günlerde isminin önüne bir kıymetli ünvan daha eklemiş doktorluk ünvanını almıştır. Kendisini yürekten tebrik ediyor, bilim ve ülkü yolunda vatanımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisini yaptığı çalışmalar dert edindiği meseleler hasebiyle görüyoruz ki, onu yalnızca siyasi bir oluşum olarak görmek ve değerlendirmek yanlış olacaktır. Siyaset üstü bir hareket olan MHP idealleri, hedefleri, ülküleri ve sorumlulukları olan vatan toprağımız üzerinde yaşayan her bir vatandaşımızın refahını ve istikbalini düşünen ve bu minvâlde gayret sarf eden şuurlu bir harekettir. Milliyetçi Hareket Partisi her alanda nitelikli ve donanımlı eserler vermektedir. Bir ikincisi de yine Ötüken Neşriyat’tan çıkan “Sınır Aşan Göçler Komisyonu Raporu-2” kitabıdır. Yine büyük bir önem arz eden bu kitabın muhteviyatını da bir sonraki yazılarımızda kaleme alacağız.

Okumak, tefekkür etmek, ideallerimizin ve ülkülerimizin peşinden gitmek istikbâlimizi hazırlamamız yolunda birer reçetedir. İstikbâlimizin inşası aşamasında hiç şüphesiz ki bu eser yolumuza mihmandar ve kılavuz olacaktır.

Okumanız, feyz almanız, nasipdar olmanız dileğiyle.

İnsanlığın Huzuruna vesile olsun..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ