04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Tamer Toraman Yazdı: “Açlık Grevindeki Termik Santral İşçileri!”

Tamer Toraman

Yazarın şu ana kadar yazılmış 4 makalesi bulunuyor.

Her ne kadar seslerini duyurmakta zorlansalar da bir süredir Mihalıççık ilçesi Koyunağılı mahallesinde bulunan termik santralde çalışan maden işçileri açlık grevlerini yerin altında sürdürmeye devam ediyor.

Mihalıççık ilçesinin Koyunağılı mahallesinde yer alan termik santralde çalışan maden işçileri, çalışma şartları ve haklarını alamadıkları gerekçesiyle bir süredir devam ettirdikleri eylemlerini yerin altında açlık grevi olarak sürdürürken işçilerin talepleri henüz karşılanmadığı için eylemde sürüyor.

Ama ne yazık ki Mihalıççık ilçesinin yerel yöneticilerinden eylemdeki maden işçileri destek görmezken, tam tersine termik santralde çalışan işçilerin ilçede ikamet etmeleri ve ilçe ekonomisine katkı sağlamaları için mahalle ile ilçe arasına yol yapmaya çalışıyor. Nedense Mihalıççık ilçesinin aynı zamanda maden mühendisi olan Belediye Başkanı eylemde ki işçilere bir ziyaret yapamadı.

Çalışanların açlık grevi yaptığı şu günlerde Mihalıççık ilçesinin yerel yöneticileri olarak bu işçilere siz destek olmazsanız çalışanlar ilçeye dönüp bakmaz ve ikamet etmeyi bırakın ilçenin yanından geçmez. Bu işçiler kendilerine destek olan Beypazarı, Nallıhan gibi Ankara ilçelerinde ikamet eder o ilçelerin ekonomisine katkı sağlar ve Mihalıççık da kazanır Ankara’da harcar bizde bakar dururuz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ