06.10.2022 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Porsuk Gündem

Kongre Öncesi Üzücü Haber

Metin Toraman

Yazarın şu ana kadar yazılmış 9 makalesi bulunuyor.

KONGRE ÖNCESİ CAM İŞÇİSİNDEN ÜZÜCÜ HABER …

Bugün Paşabahçe çalışanları için acı bir gün. Geçirdiği traktör kazası sonucu hayatını kaybeden, bir dönem beraber çalışmış olduğum, tüm çalışma arkadaşları tarafından sevilen, değerli insan SELÇUK YILDIZ arkadaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm çalışma arkadaşlarına başsağlığı dilerim.

Gerçekleşecek olan Kristal-iş Sendikası Eskişehir Şubesi 3. Olağan Genel Kongresi öncesi yaşadıkları bu acı kayıp sonrasında cam işçisi büyük bir hüsrana boğuldu. Üç farklı listenin yer alacağı kongrede Kırmızı listenin başkan adayı Ceylan KARA, yeşil listenin başkan adayı İlyas ÖZDEMİR , beyaz listenin başkan adayı ise Erdal AKYAZI. Almış olduğum bilgiler doğrultusunda seçime katılacak adaylardan kırmızı liste adayı Ceylan KARA ve arkadaşlarının birlikte, aralıksız çalışmalarına devam ettiği, geçmiş dönemde şube başkanlığı yapan ve güven tazelemek isteyen beyaz liste adayı Erdal Akyazı’nın fabrika ziyaretlerinde yer almadığı fakat listesinde yer alan arkadaşların seçim için özveriyle çalıştığını, yeşil liste ile seçime giren başkan adayı İlyas Özdemir ve arkadaşlarının ise aynı gayret ve özveriyle son güne kadar çalıştığını öğrendim.

Aylardır bir çok sorun ve sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Eskişehir Kristal-iş şubesine bağlı cam işçisi arkadaşlar gelecek dönemde daha güçlü, birlik ve beraberlik içerisinde cam işçisinin haklarının gözetilmesi ve savunulmasını istiyor. Seçime girecek olan üç listenin de gayesi mutlaka ki cam işçisine daha iyi çalışma şartları sağlayarak, haklarını savunmak. Yarın yapılacak olan seçimin tüm cam işçisi arkadaşlara hayırlı uğurlu olmasını diler, seçime girecek olan adaylar ve arkadaşlarına başarılar dilerim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Bekir Şan dedi ki:

    Kazanan Cam İşçisi Olsun
    O da İnşallah #KIRMIZI Olur

  2. Burak Özkan dedi ki:

    Metin kardeşim Selçuk bizi parçaladı yeksan eyledi perişan olduk ama takdir i ilahi Rabb’im ne derse o oluyor Allah’a emanet ol başımız sağolsun

BİR YORUM YAZ