04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Önder Artan Yazdı: “CHP Delegesi Birlik Beraberlik Mesajı Verdi”

Önder Artan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 30 makalesi bulunuyor.

Merhaba arkadaşlar, bugün size haftasonu gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Kongresi ile ilgili izlenimlerimi aktaracağım.

Pazar günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi kongresi sabah saat 10.00’da başladı. Kongrenin yapılacağı Atatürk Ķültür Sanat ve Kongre Merkezine sabah saatlerinden itibaren delegeler yoğun katılım gösterdi. Kongrenin yapılacağı salona gittiğimde Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından desteklenen başkan adayı Figen Kahya’nın gergin ve stresli olduğunu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile CHP Tepebaşı İlçe Başkanlığı tarafından desteklenen Av.Talat Yalaz’ın ise daha rahat ve daha sakin olduğunu gözlemledim.

Kongrede adayların yaptığı konuşmalar kongrenin seyrini değiştirdi diyebilirim. İl Başkan Adayı Av.Talat Yalaz’ın etkili bir konuşma yaparak kararsız seçmeni etkilediğini ve salonu heyecanlandırdığını da söyleyebilirim. Yönetim, Disiplin ve Üst Kurul delege listesinin çarşaf liste ile belirlenmesi de parti içi demokrasi için çok güzel bir gelişmeydi. Cumhuriyet Halk Partisine üye olan herkes yönetim kurulu, disiplin kurulu ve kurultay delegeliklerine aday olma şansı yakaladı.Saat 14 gibi çarşaf listelerin açıklanmasından sonra ise adaylar ve delegeler kulis çalışmalarına başladı.

Saat 19 gibi oylamaya geçildi. 633 delegeden 602 si kongreye katılım sağladı. Kongreye katılım sayısı da gayet iyiydi. Bunda iki adayın olmasının etkisi oldugunu düşünüyorum. Saat 23 sıralarında ise oylama sona erdi ve sandıklar açılmaya başladı. İl Başkan adayı Av.Talat Yalaz heyecanla ve yakın arkadaşları ile ayakta oy sayımını takip ederken, diğer başkan adayı Figen Kahya ise oy sayımını oturduğu yerden izledi. Gece geç saatlerde seçim sonuçları açıklanırken seçimi 63 oy farkla Av. Talat Yalaz kazandı. Yalaz’ı destekleyen delegeler büyük sevinç gösterdi. Yeni İl Başkanı Av.Talat Yalaz seçimi kazandıktan sonra tüm delegelere teşekkür ederken, partiyi birleştireceğini, partide küskünlüklerin sona ereceğini, yerel seçimlerde Eskişehir’de ki tüm belediyeleri kazanmak için ekibiyle ve tüm üyelerle beraber sahada olacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl delegeleri aslında bu seçimde seçime müdahil olan belediye başkanlarına da bir ders vererek genç ve dinamik bir başkanı, genç, dinamik bir Yönetim Kurulunu, kendilerine verilen anahtar listelerden ise 11 kişi Talat Yalaz’ın listesinden, 9 kişi ise Figen Kahya listesinden seçerek partinin artık birlik beraberlik içinde yönetilmesi gerektiğinin mesajını da vermiş oldu.

Eski Başkan Recep Taşel ve yönetimine buradan bugüne kadar ki emekleri için teşekkür eder, yeni il başkanı Av.Talat Yalaz ve yönetimine bundan sonra yapacağı işlerde başarılar dilerim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ