20.01.2022 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi
Porsuk Gündem

TAGYAD’dan Tarım Gazeteciliği Çalıştayı İle Tarıma Destek…

TAGYAD’dan Tarım Gazeteciliği Çalıştayı İle Tarıma Destek…

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği – TAGYAD tarafından Ulusal Tarım Gazeteciliği Çalıştayı düzenlendi. Türkiye’nin farklı illerinden gelen Tarım Gazetecileri, muhabirleri ve köşe yazarları çalıştayda tarım sektörünün sorunları ve tarım sektörünün haberciliği üzerine görüşlerini sundu

TAGYAD Başkanı İsmail Uğural; “ Bugün çok başarılı bir çalıştay gerçekleştirildi. 3 panel ve 1 forum olmak üzere 4 oturumda gerçekleşen Tarım Gazeteciliği ile ilgili düzenlediğimiz çalıştay hepimizi çok mutlu etti. Pandemi şartlarında yorucu ama hepimizi fazlasıyla tatmin eden bir etkinliğe imza attık. Şimdi sıra yeni projelerde. Katılan destek veren herkese çok teşekkür ediyorum “ dedi.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlenen çalıştay, Türkiye’de Tarım Öğreniminin 176.yıldönümü kutlamaları ile başladı. Programa Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Ünüvar, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hasan Hüseyin Atar, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Baki Remzi Suiçmez, FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Viorel Günü, TAGYAD Başkanı İsmail Uğural ve TAGYAD üyeleri katıldı.

Ulusal Tarım Gazeteciliği Çalıştayında, moderatörlüğünü TAGYAD Yönetim Kurulu Üyesi Buket Sakmanlı Apaydın’ın yaptığı 1. Oturumda konuşmacılar; Nazlı Yerebasmaz – Fox TV Muhabiri, Burcu Çetinkaya – Agro TV Uluslararası İlişkiler Temsilcisi, Mustafa Çalkaya -Anadolu Ajansı Ekonomi Muhabiri, Muhammet Oluklu -Anadolu İzlenimleri Dergisi İmtiyaz Sahibi, Hüseyin Gökçe – Dünya Gazetesi Ekonomi Haber Müdürü, Cemil Bektaş – Köy TV Genel Koordinatörü tarafından Ulusal Medyada Tarım ve Gıda konusu ele alındı.

Moderatörlüğünü TAGYAD Başkan Yardımcısı Dr.Erhan Ekmen’in yaptığı 2.oturumda konuşmacılar; Sürur Kır -Tarım ve Orman Bakanlığı Basın Müşaviri,  Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar – Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Ender Yarsan – Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Abdülrezak Altun – Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. R. Ertan Anlı – Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı tarafından Tarım ve Gıdada Doğru Bilgiye Ulaşmak konusu ele alındı.

Moderatörlüğünü TAGYAD Yönetim Kurulu Üyesi Assiye Yıldırım’ın yaptığı 3.oturumda konuşmacılar Mutlu Doğru Adana Çiftçiler Birliği Başkanı, Yıldıray Gençer Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Başkanı, Tarık Çanak Çiftçi TV Medya Başkanı, Dr. Ayşegül Selışık FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı, Prof. Dr. Nevzat Artık Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü Müdürü tarafından Tarım ve Gıda Haberciliğinin Sektörlere yansıması üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Çalıştayın son bölümünde ise TAGYAD Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Efe moderatörlüğünde ,açılış Konuşmasını Prof. Dr. Cemal Taluğ Tarım ve Gıda Etiği Derneği (TARGET) Başkanı yaptığı serbest kürsü bölümünde Tarım Gazetecileri deneyimlerini paylaştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ