23.02.2024 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Köse: “Hepimiz Bir Engelli Adayıyız”

Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Köse: “Hepimiz Bir Engelli Adayıyız”

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısı Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Köse tarafından düzenlendi.

Tepebaşı İlçe Başkanı Köse yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bugün Engelliler Günü. Engelli vatandaşlarımızın günü kutlu olsun. Elbette bu klişe her yıl duydukları sözlerdir. Koca koca süslü püslü metinlerle kutlanır böyle günler. Bir de birkaç engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye, akülü araba verildi mi kutlama tamamlanmış olur. Ancak, engelli vatandaşlarımızın bundan çok fazlasına ihtiyacı var. Onların engellerinin hissedilmediği bir hayat sunulması gerekir. Engelleri yokmuş gibi yaşayabilecekleri bir toplum inşa edilmelidir. Böyle bir toplum ve hayat kurabilmek sadece engelli bireylere değil aynı zamanda bizlerinde yarınlarına yapılan bir yatırımdır. Zira, engelli bireylerin bizler gibi olması çok çok zorken, bizlerin onlar gibi olması ise bir an meselesidir. Yani hepimiz bir engelli adayıyız. Bunu aklımızdan çıkarmadan hareket etmek ve bu hassasiyetle davranmak zorundayız.

Günümüzde savaşlar çok acımasızca sürüyor. Ukrayna’da Rusya-Ukrayna savaşı, Çin’de Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz, Myanmar’da Arakanlı kardeşlerimiz, Hindistan’da Keşmirli kardeşlerimiz… Son olarak en sıcağı Gazzeli kardeşlerimiz. Savaşın en acımışız yüzünü görüyorlar. Ölenler şehit olup kurtuluyor. Yaralılar ise çok daha zorlaşan bir hayat yaşamak zorunda. Ölenlerin yanına binlerce Gazzeli engelli olarak bundan sonraki hayatlarına devam edecekler.

Zalim İsrail yönetimi artık durdurulmalıdır. İklim Zirvesi düzenlendi. Bu toplantıya 180 ülke katıldı. Bu ülkeler iklimi dengeye getirmek adına doğayla mücadele etmeyi göze almalarına rağmen, eli kanlı terör devleti İsrail’e “Dur” bile diyemiyorlar. Birkaç İslam Ülkesi başkanı kınama yaptı sadece o kadar. Doğayla mücadele edecek kadar cesurlar ama İsrail’le mücadeleye korkuyorlar. Utanmasalar “Yanındayız” diyecekler.

İklim dengeye getirmek için, doğayla mücadele yerine doğanın düzenine müdahaleyi terk etmeliyiz. Özetle aşırı tüketim, çılgınlık seviyesine gelen lüks, gösteriş merakı gibi alışkanlıklardan vazgeçilmelidir. Bilinçsiz geri dönüşümün durdurulması gerekir. Plansız, hesapsız yapılan ağaçlandırmalar, göletler vb. çevre düzenlemelerinin sonlandırılması gerekir.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ