04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

TAKE Projeleri Değerlendirildi

TAKE Projeleri Değerlendirildi

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıda 2024 yılında Eskişehir’de uygulanması planlanan tarımsal projeler ve 2023 yılında İl genelinde uygulanan TAKE (Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi) projelerinin sonuçları değerlendirildi.

Toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş’ün yanı sıra ilgili Şube Müdürleri ve İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ile İl Müdürlüğü Proje Koordinatörü katıldı.

Toplantıda 2023 yılında Eskişehir’de uygulanan projeler masaya yatırılarak; bu projelerden elde edilen kazanımlar, projelerin uygulanmasında karşılaşılan zorluklar, projelerden faydalanan çiftçilerden alınan geri dönüşler katılımcılar arasında kapsamlı olarak değerlendirildi. Bu doğrultuda Eskişehir’de 2024 yılında uygulanması planlanan projelerin de yol haritası belirlendi.

Toplantıda söz alan, İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, toplantıya katılan herkese katkılarından dolayı teşekkür ederek, ortak akıl ve iş birliği ruhuna atıfta bulundu. İl Müdürü Gümüş, planlı üretim sürecinde Eskişehir’de uygulanması planlanan yeni projelerle beraber önceki dönemlerde başarılı sonuçlar alınan uygulamaların şartları uygun olan diğer İlçelerde de benzer şekilde uygulanabileceği görüşünü vurguladı.

Söz konusu toplantı da Eskişehir’de tarımsal üretimin yönetimi alanında daha etkili ve sürdürülebilir projelerin hayata geçirilmesine yönelik stratejik bir yol haritası belirleme çalışmasını başlatarak, tarımsal alandaki yatırımları desteklemek ve yönlendirmek adına önemli bir fırsat sundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ