04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Siyasal İktidar İsrail İle İlişkilerini Kesmelidir

Siyasal İktidar İsrail İle İlişkilerini Kesmelidir

Eğitim – Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İsrail ürünlerine yönelik alınan boykot kararı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Eğitim – Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Filistin’e yapılan zulme sessiz kalmıyoruz ” açıklaması ile ilimiz genelindeki tüm okul ve kurumlarımızda İsrail menşeli ürünlerin satışını boykot ettiğini kamuoyuna duyurdu.

Hatta maaş ödeme sisteminde, yerli ve milli ödeme sistemi olarak lanse edilen TROY ödeme sistemine  geçiş, Filistine  destek kapsamında bazı kesimlerce önerilmekte.

Soykırıma uğrayan  Filistin halkına destek, dayanışma şüphesiz çok önemlidir. Yalnız bu göstermelik olmamalıdır. Siyasal iktidardan, İsrail ile siyasi  ve ekonomik ilişkilerini kesmesini istemeden, boykot samimi olamaz. Çocuklar ölürken susamayız. İncirlik,Kürecik üstlerinin kapatılmasını talep etmeden samimi olunamaz. Hayfa limanına Türkiyeden bir günde onlarca gemi giderken nasıl Filistin’e destek olunabilir?

Çok uluslu tekellere karşı, kola dökerek, kahve dökerek mücadele yapılamaz.

Filistin halkına uygulanan mezalimi, 20.yy da olduğu gibi bu yüzyılda da emperyalist devletler, İslam ülkelerinin yönetimleri seyretmektedir.

Ne yazık ki, ülkemizde de timsah gözyaşları dökmenin ötesine gidemeyen protestolar, açıklamalar dışında hiçbir şey yapılmamaktadır. Sendikalar büyük iş düşmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı gibi yüzeysel boykotları destekleyen sendikalara çağrımızdır. İlk önce kullandıkları Alman üretimi araçlarınızdan vazgeçin.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ