21.05.2022 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Porsuk Gündem

Sağlık Emekçilerine Karşı Devam Eden İnsanlık Dışı Vahşet Son Bulsun!

Sağlık Emekçilerine Karşı Devam Eden İnsanlık Dışı Vahşet Son Bulsun!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Eskişehir Şubesi sağlık çalışanlarına yönelik devam eden şiddet olaylarına tepki gösterdi.

Yapılan açıklamada Sağlıkta Şiddeti Önleme Kanununun tekrar ele alınarak, cezaların ağırlaştırılması ve bu cezası ertelenmemesi yönünde çağrıda bulunuldu.

SES Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu adına Dr.Birtürk Özkavak tarafından yapılan açıklamada;

“Birkaç gün önce İstanbul’da bir hemşire kardeşimiz daha ağır bir saldırıya uğradı. Üstelik hamile bir kardeşimiz tekmelenerek öldüresiye darp edildi. Belki ülkenin birçok yerinde gerçekleşen buna benzer olaylardan bir tanesiydi. Basına yansıma şansı oldu. Çünkü artık şiddet o kadar yaygınlaştı ki büyük bir kısmı haber dahi olamıyor.İzlenen yanlış sağlık poltitkaları sonucunda Sağlık emekçileri kitleler halinde şiddetin doğrudan hedefi haline getirildiler. Ve ne yazık ki gerekli önlemler alınmadıkça bu artarak devam edecek gibi görünüyor.

Şiddet olaylarına karşı yöneticilerin tepkisi kınamak, esefle kınamak, şiddetle kınamak vb.kelimeler kullanmaktan öteye geçmiyor. Sosyal medyada birkaç kınama mesajı ile sorumluluklarını üzerlerinden attıklarını düşünüyorlar. Oysa bu konu öyle yaygınlaşıp derinleşti ki her gün her saat bir sağlık kurumundan buna benzer haberler gelmeye başladı. Bütün sağlık kurumlarında acillerden, polikliniklere, ASM lerine kadar her yere sirayet eden bu kötücül durum cezasızlıktan tepkisizlikten beslenerek büyümeye emekçilerin hayatlarına kastetmeye devam ediyor. Bunu kabul etmek sessiz kalmak mümkün değildir.

Değerli Basın Emekçileri

Buradan uyarıyoruz. Artık yeni vahşet haberleri duymak istemiyoruz.Herhangi birimizin şiddet haberlerine konu olmasını istemiyoruz. Sağlıkta Şiddeti Önleme Kanunu tekrar ele alınarak, cezalar ağırlaştırılmalı, şiddeti uygulayanın cezası ertelenmemelidir.

Sağlık Ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası olarak süreci yakından takip ediyoruz. Sağlık emekçileri yalnız değildir. Şiddete uğrayan tüm arkadaşlarımızın yanındadır. Her türlü desteği vermeye hazırdır. Bütün arkadaşlarımıza sesleniyoruz nerede olursanız olun, hangi sendikaya üye olursanız olun, günün 24 saati bize ulaşabilirsiniz. Kapımız telefonlarımız gönlümüz size açıktır. Yalnız değilsiniz. Kimsesiz değilsiniz.

SES olarak şiddetin gündemimizden çıkması için mücadelemizi yükseltmeye her koşulda emekçilerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ