12.05.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

Ramazan ayıyla birlikte denetimler hızlandı

Ramazan ayıyla birlikte denetimler hızlandı

Ramazan ayıyla birlikte denetimler hızlandı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Ramazan ayında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlere hız verildi.

Halkın güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak için Eskişehir genelinde Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü gıda kontrol görevlileri ile denetimler sürdürülüyor.

Yıl boyunca rutin olarak devam eden gıda denetimleri Ramazan ayı dolayısıyla halkın daha sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesini sağlamak amacıyla sıkılaştırıldı.

Denetimlerde hijyenin yanı sıra özellikle Ramazan ayında tüketimi artan unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri üreten ve satan işletmelerin resmi kontrollerine ağırlık veriliyor. Soğuk zincirin korunması gereken ürünlerde işletmelerin soğuk zinciri koruyup korumadıkları sıcaklık ölçerle anında tespit edilerek ve sonuçlara göre gerekli işlemler yapılıyor.

Gıda hareketliliğinin arttığı Ramazan ayı boyunca tüketicilerin gıdayla ilgili olumsuzluklarla karşılaşmaması için gıda satın alırken ürünlerin etiket bilgilerine, ambalajına, saklama koşullarına, tavsiye edilen ya da son tüketim tarihlerine dikkat etmeleri gerektiğini belirten yetkililer aksi bir durumla karşılaşıldığı takdirde ALO 174 Gıda Hattına veya 0 501 174 0 174 Alo Gıda Whatsapp Hattına bildirilmesi gerektiği belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ