23.02.2024 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Nebi Hatipoğlu Seçim Vaadi Olan Aşevlerinden İlkini Açtı

Nebi Hatipoğlu Seçim Vaadi Olan Aşevlerinden İlkini Açtı

AK Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun seçim öncesi vaatlerinden olan Aşevlerinden ilki Emek Mahallesi İlbey Sokakta açıldı.

Aşevinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın, AK Parti MKYK Üyesi Ali Demirel, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Açılışta konuşan Milletvekili Hatipoğlu, “Seçim vaatlerimizden olan aşevlerinden ilkinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Kurduğumuz Eskişehir Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği aracılığıyla bu hizmeti sürdüreceğiz. Ben milletvekili maaşımı buraya bağışlıyorum, tabi ki sadece milletvekili maaşının yetmesi mümkün değil, eş, dost ve hayırseverlerin destekleriyle bu hizmeti yaşatacağız. Yardımlaşma ve dayanışma bizim kültürümüzde var. Bizim yaptığımız aşevine karşı çıkanları anlayamıyorum, karşı çıkanların akli melekelerinden şüphe ederim. Emek mahallesindeki aşevinden şimdilik 300 kişiye yemek dağıtacağız, buranın kapasitesi 1000 kişilik, bu rakama doğru ilerleyeceğiz” dedi. Hatipoğlu önümüzdeki süreçte Çamlıca mahallesinde de bir aşevi açacaklarını belirtti.

Törende konuşan milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan’da, açılan aşevinin ihtiyacı olanların ihtiyacını gidereceğini, kadim kültürümüzde vakıf geleneğinin var olduğunu söyledi. Gürcan,  yerel seçimleri hatırlatarak seneye bu günlerde çok iyi çalışmaların olacağını kaydederek, Eskişehir’in AK Parti belediyeciliği ile tanışacağını ifade etti. Gürcan, aşevinin açılışına öncü olan milletvekili Nebi Hatipoğlu ve ailesine teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın ise Eskişehir’e böyle bir hizmet yapılmasından dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, “ Türk-İslam toplumunda toplumsal dayanışmanın önemli bir yeri vardır. Bunların devamı olacaktır, Eskişehir’e hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılış kurdelesi Nebi Hatipoğlu ve törene katılanlar tarafından kesilerek aşevi gezildi.

Aşevinin açılışına ayrıca, Hatipoğlu ailesi, AK Parti Belediye Başkan aday adayları Murat Özcan, Süleyman Ekşi, Ahmet Sivri, Erkan Koca, Ali Acar, Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Mustafa Birsen, AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, AK Parti İlçe Başkanları, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, MHP İlçe Başkanları, BBP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, Yeniden Refah Partisi Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Emrah Altun, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam, Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün, Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp, Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Turgut ile çok satıda STK temsilcisi ve vatandaş katıldı. Açılış sonrası katılanlara yemek ikramı yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ