23.02.2024 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

“Mesleki ve Teknik Eğitimin Niteliğinin Artırılması Çalıştayı” Düzenlendi

“Mesleki ve Teknik Eğitimin Niteliğinin Artırılması Çalıştayı” Düzenlendi

Mesleki ve teknik eğitim sorunlarını belirleyerek, çözüm önerileri geliştirmek ve bir eylem planı oluşturarak, Eskişehir özelinde mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılmasına yönelik bir kararlılık ortaya koymak amacıyla “Mesleki ve Teknik Eğitimin Niteliğinin Artırılması Çalıştayı” düzenlendi.

Eskişehir Öğretmenevinde gerçekleştirilen çalıştay kapsamında; Mesleki ve Teknik Eğitimde İstihdam, Mesleki ve Teknik Eğitimin Toplum Üzerindeki Olumsuz Algısı ile Tanıtım/ Yönlendirme Sürecindeki Yetersizlikler, Mesleki ve Teknik Eğitimde Yenilikçi Modellerin Yeterince Uygulanamaması, Mesleki ve Teknik Eğitimde Okul/Kurumlar ile Sektör ve Diğer Paydaşlar Arasında Yeterli Düzeyde İş birliği Yapılamaması, Mesleki ve Teknik Eğitim Veren Okulların Alan Dal Açma Kapama ve Birleştirmelerinin Yapılması, Yer Değiştirmesi ve Özel Eğitim Kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulamalarındaki Sorunlar başlıkları ele alındı.

Eskişehir Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen çalıştaya Vali Hüseyin Aksoy, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan, İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Acar, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile sanayi kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Teknopark Firmaları, Mesleki Odalar, Sivil Toplum Kuruluşları gibi çok sayıda kurumdan katılımcılar, ilimiz ve çeşitli illerden mesleki ve teknik eğitimden sorumlu okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ