12.05.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

‘Market Tedbirleri Genelgesi’ni çıkaranlara teşekkür ederiz

‘Market Tedbirleri Genelgesi’ni çıkaranlara teşekkür ederiz

‘Market Tedbirleri Genelgesi’ni çıkaranlara teşekkür ederiz

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Av Mehmet Ektaş,  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Market Ķısıtlamaları genelgesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

İl Başkanı Ektaş açıklamasında;

“Pandemi sınırlamaları çerçevesinde; kırtasiyeler, tuhafiyeciler, iç ve dış giyim mağazaları, çiçekçiler, züccaciyeciler, elektrik mağazaları, beyaz eşya mağazaları, büfeler gibi onlarca mağaza kapatılırken, tekelleşen 4-5 büyük zincir marketin onbinlerle ifade edilen şubelerinde,  iğneden ipliğe, elektrik ampulünden televizyona, gömlekten tencere tavaya,  cam bardaktan oyuncağa, kırtasiyeden çiçeğe, alkolden vitamin haplarına, taraktan saç boyasına kadar her türlü tüketim malzemesinin satılıyor olmasının haksız rekabete neden olduğunu, küçük esnafın maruz kaldığı zararları derinleştirdiğini defalarca gündeme getirmiştik.

Başta İYİ Parti olmak üzere muhalefet partilerinin ve odaların ısrarlı takibi sonucu, -geçte olsa- İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği “market tedbirleri” konulu genelgeyle, içinde bulunduğumuz kapanma sürecinde marketlerde gıda ve temizlik ürünleri dışında başkaca ürün satışı yapılmasının yasaklanmasını olumlu bir adım olarak görüyor, Genelgeyi çıkaranlara teşekkür ediyoruz.  Ancak, genelgenin hemen değil de 7 Mayıs Cuma gününden uygulanmasına yönelik karara karşı eleştirimizi de altını çizerek belirtiyoruz.

MUHALEFET PARTİLERİ, HALKIN AVUKATIDIR.

Muhalefet partileri halkın avukatıdır. Halkın sorunlarını, ürettikleri çözüm öneriyle birlikte gündeme getirirler, halk adına iktidar sahiplerinden icraat ve hizmet talep ederler. Ülkemizin bir çok büyük ve milli sorununda olduğu gibi pandemi döneminde de, sürecin yönetilmesi ve alınması gereken önlemler konusunda yapıcı önerilerde bulunduk. Önerilerimizin büyük kısmı yok sayıldı. Doğrudan destek, stopaj, işten çıkarmaların yasaklanması, zincir marketlere sınırlama gibi önerilerimizin ise kısmen ve geç de olsa uygulamaya konulması, ortak akıl ve el birliğiyle Ülke Yönetiminin millete faydalarını ortaya çıkarmıştır.

MEMLEKET MASASI TOPLANMALIDIR

Sayın Genel Başkanımız Meral AKŞENER’in “Memleket Masası” çağrısını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Ülkemiz gerçekten zor günlerden geçmektedir. Dış politikadan ekonomiye, pandemiden işsizliğe bir çok büyük ve milli sorunlarımız olduğu gibi küçük dokunuşlarla çözülecek ancak vatandaşa nefes aldıracak çözümü kolay meselelerimiz de vardır.

Sayın Cumhurbaşkanı, etrafını kalın duvarlarla örmüş saray bürokrasisini aşmalı, mecliste grubu bulunan ve geleceğini Türk Milletiyle birlikte gören Muhalefet partilerini “Memleket Masası” etrafında toplayarak çözümleri birlikte üretmelidir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ