23.09.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...

Liselere Giriş Sınavı Bugün Yapılıyor

Liselere Giriş Sınavı Bugün Yapılıyor

Ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin katılacağı Liselere Giriş Sınavı – LGS 4 Haziran Pazar günü iki oturumda gerçekleştirilecek.

Sınavın birinci oturumu saat 09.30’da sözel oturumla başlarken öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisiyle yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek.

Saat 11.30’da başlayacak matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 sorunun yöneltileceği ikinci oturum olan sayısal oturumda ise öğrencilere 80 dakika süre verilecek. Öğrencilerin oturum arasında boş bir zamanları olacak. İki oturum arasında öğrenciler okul bahçelerine çıkabilecekler, ihtiyaçlarını giderebilecekler.

Deprem bölgesi dışındaki 71 ilde öğrenciler kendi okullarında LGS kapsamındaki merkezî sınava girecek ve sınava giriş belgeleri, sınav günü okul idaresi tarafından sıraların üzerine konulacak. Öğrencilerin, sınava geçerli kimlik kartıyla gelmeleri gerekiyor.

Eskişehir’de LGS merkezî sınavı 127 okulda gerçekleştirilirken sınava girecek öğrenci sayısı 10 bin 384 olarak açıklandı.

Cevap anahtarı öğleden sonra, kitapçıklar ertesi gün, sonuçlar 26 Haziran’da

Öğrencilerin, sınav kitapçıklarını bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecekleri belirtildi. LGS merkezî sınavının yapıldığı gün öğleden sonra sınavın cevap anahtarının ise Bakanlığın internet sitesinde yayınlanacağı bildirildi. LGS merkezî sınav sonuçları ise 26 Haziran’da açıklanacak. Öğrenciler elektronik ortamda sınav sonuçlarını alacak ve yerleştirme süreci başlayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ