04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Karabağ Zaferinin Üçüncü Yılı Kutlandı

Karabağ Zaferinin Üçüncü Yılı Kutlandı

Azerbaycan’ın Karabağ Zaferi’nin üçüncü yıl dönümü dolayısıyla Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği “Karabağ – İnanç Zaferi” adlı bir program düzenlendi.

Şehitler için bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan programda Türkiye ve Azerbaycan marşları söylendi. Azerbaycanlı sanatçı Turan Manafzade’nin Türkiye’nin yüzüncü yılı dolayısıyla hazırladığı video davetlilere gösterildi.

Açılışta Eskişehir İl Sivil Toplum Kuruluşları Müdürü Nihat Bahar, Karabağ Zaferi münasebetiyle program katılımcılarını tebrik etti. Karabağ Zaferi ile ilgili konuşan Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Sirac Yaguboğlu, “8 Kasım 2020’de hakkın zaferi olarak elde ettiğimiz zafer sonucunda duygularımız yarım kalmışdı. Ancak Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Başkomutan Sayın İlham Aliyev’in iradesi ve şanlı Azerbaycan ordusunun 19 Eylül’de gerçekleştirdiği terörle mücadele operasyonunun ardından bugün Zafer coşkusunu gururla ve yürekten hissediyor ve yaşıyoruz” dedi.

Karabağ-İnancin Zaferi programı kapsamında Zaur Cahangirov Karabağ hakkında hikaye seslendirdi, Fidan Hüseynova sarı gelin dansı ve Tugay Caferli ile naz eleme dansı yaptı, Türkan Velizade gitarda leytenant şarkısını seslendirdi ve Fidan Hüseyinli Zafer şiirini seslendirdi.

Programın sonunda Dernek Kadın Kolları Başkanı ve opera sanatçısı Fidan Hüseynova tarafından Azerbaycan şarkıları seslendirildi. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Uzm. Ecz. Cavid Aydın, programda emeği geçen ve katılan herkese teşekkürlerini sunarak, Zafer Bayramı dolayısıyla tebrik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ