04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

İYİ Parti’den İstifalar Sürüyor

İYİ Parti’den İstifalar Sürüyor

Mayıs ayında yapılan genel seçimlerin ardından hiç bir ittifakta bulunamayacağını açıklayan, yerel seçimlerde tüm il ve ilçelerde kendi adayları ile gitme kararı alan, Eskişehir’de yeni İl ve İlçe Başkanları ile yoluna devam eden İYİ Parti Eskişehir teşkilatlarında yaşanan süreçlerin ardından istifalar devam ediyor.

Eskişehir İl ve İlçe Yönetimlerindem, partililerden ve en son Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun istifasının ardından istifalar devam ediyor.

Seyitgazi Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ertuğrul Gazi Uzun partisinden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisine katıldı. Meclis Üyesi Uzun’a rozetini Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt taktı.

İYİ Parti Gençlik Kollarında görev yapmış, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Genel seçimlerde Ağrı Milletvekili adayı olan Avukat Çağdaş Çelik yaptığı açıklama ile partisinden istifa etti. Çelik yaptığı açıklamada partinin hedeflerinden uzaklaştığını, ikili ilişkilerle süreçlerin yönetildiğini, Eskişehir’de yaşanan aday belirleme sürecinin bu kararı almasında etkili olduğunu ve şehirde yaşamayan bir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının partililere de dayatıldığını söyledi. Çelik, İYİ Partinin, siyasi bir parti olmaktan çok, Genel Başkanın kapısının önünde dönen ikili ilişkilerle yönetilen, Meral Akşener’i sevenler derneği halini aldığını iddia ederek istifasını açıkladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ