04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den Nebi Hatipoğlu’na Sert Tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den Nebi Hatipoğlu’na Sert Tepki

İYİ Parti Yerel Seçim hazırlıklarını değerlendirmek için, İYİ Parti Başkanlık Divanı Üyeleri, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri, İl Başkanları ve Belediye Başkanlarının katılımıyla haftasonu İstanbul’da istişare kampı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda ülke gündemlerini ve yerel seçimleri değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partiden istifa ederek AK Parti’ye katılan Nebi Hatipoğlu’na sert tepki gösterdi.

Yapılanın siyasi dolandırıcılık olduğunu ifade eden Akşener, Nebi Hatipoğlu’nu tanımadığını ve 3 sene önce partiye bir partili arkadaşı tarafından geldiğini söyledi. İstifa sürecinde kendisi ile görüştüğünü ve niçin bize geldiniz diye sorduğunu söyleyen Akşener, Hatipoğlu’ndan ”Ben zaten AK Partiliydim, Murat Mercan’ın çok yakınıydım, maddi ve manevi AK Partiye çok yardım ettim. Ben Belediye Başkanı olmak istiyorum. Siz AK Parti ve MHP ile ittifak yapıp beni aday göstermeliydiniz.” cevabı aldığını söyledi.

Hatipoğlu’nun ortaya attığı iddialarla ilgili olarak, Hatipoğlu’nun partiyi ve partinin yapmak istediklerini yanlış anladığını söyleyen Akşener; bir zengin çocuğunun, bir varlıklı aile şımarığının Cumhuriyet’in kendilerine tanıdığı fırsat eşitliğini aşağıda gören bir zihniyette olduğunu söyledi.

Her bir partilinin istifasına üzülürüm, hiç bir genel başkan yada parti yöneticisi partiden kimseye defol git diyemez diyen ve her gidene çok üzülürüm diyen Genel Başkan Akşener; ”Allah bizi korumuş, bir kurban keseceğim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ