04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Hürriyetçi Eğitim – Sen’den Milli Eğitim Müdürlüğüne Ödül Tepkisi

Hürriyetçi Eğitim – Sen’den Milli Eğitim Müdürlüğüne Ödül Tepkisi

Hürriyetçi Eğitim – Sen Eskişehir İl Temsilciliği tarafından, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödül almaya hak kazanan eğitim çalışanlarının listesinin açıklanması üzerine bir açıklama yapıldı.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden bir açıklama beklediklerini belirten İl temsilcisi Oğuz İduğ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

”Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerinde görev yapan eğitim çalışanlarının  maaş ile ödül almaya hak kazananların listesini yayınlandı. 3 Kasım tarihinde onay alınan listeye baktığımızda maalesef büyük hayal kırıklığı yaşadığımızı belirtmek isterim. Hak edene asla sözümüz yok ama geçen sene Eskişehir de yaşanan liste krizinden hiç ders alınmadığını görüyoruz.

Millî eğitim müdürlüğünde maaş ödül komisyonuna soruyoruz hemen hemen her okul müdürü ve müdür yardımcısı ödül alırken okul açıldığından beri müdür yardımcısı olmadan çalışan Şehit İlker Karter MTAL müdürü İbrahim Boyacı ve müdür yardımcısı Demet Fidan ile Atatürk ortaokulu müdürü Abdulvahap Eyidil neden listede yoktur. Aynı okuldan 3 müdür yardımcısına ödül verilirken odasından dahi çıkmayan öğretmenlerle iletişiminde sorun yaşayan idarecilere ödül verirken neyi hesapladınız?

Rotasyon sonucunda ilçe değiştiren okul müdürleri ve müdür yardımcıları yeni geldikleri okullarında 3 ay gibi kısa bir sürede nasıl bir başarıya imza atmışlar da maaş ile ödüle layık olmuşlardır?

Millî eğitim müdürlüğünün, valiliğin ve Tepebaşı kaymakamlığının her programında yer alan orkestra şefi Betül Yıldırır neden ödül almamıştır?

2023 yılı 53. TÜBİTAK Sosyal Bilimler dalında öğrencileri ile beraber Türkiye 1. olan Temel GÜNDOĞDU maaş ile ödül alması için daha ne yapması gerekirdi? 

İlimizde gerek ulusal gerekse uluslararası yarışma ve projelerde dereceye giren bir çok eğitim çalışanı liste dışında kalmıştır.

Şimdi bu listeyi hazırlayan kurum ve kişilere soruyoruz?

Bu liste hangi kriterlere göre yapılmıştır?

Bu liste hazırlanırken önümüzdeki senelerde rotasyona tabi olan hükümete yakın sendikaların idarecileri ön sıralara alınmış mıdır?

Daha önce soruşturma geçirip idarecilik görevinden alınan kişilere maaş ödülü verilmiş midir?

Bu liste Allah için içinize sinmiş midir?

Millî Eğitimde ÇEDES projesi yapıp okullarda 

Ahlak ve etik konusunda konferans verdirenlere sesleniyorum bu projeyi önce Eskişehir millî eğitim müdürlüğünde yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu akşam yatağa girince hakkına girdiğiniz eğitim çalışanlarının vebali ile nasıl uyuyacaksınız?

Hürriyetçi Eğitimsen olarak önce Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğünün açıklamasını bekliyoruz akabinde CİMER başta olmak üzere her türlü başvuruyu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ