04.12.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...
Cumhuriyet 100 Yaşında

Güzel Bir Dünya İçin Mutlu Çocuk Şarttır

Güzel Bir Dünya İçin Mutlu Çocuk Şarttır

Milliyetçi Hareket Partisi Tepebaşı İlçe Başkanlığı 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeni ile Milliyetçi Hareket Partisi Tepebaşı Kadın, Aile ve Engellilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Reyhan Üzer yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Yardımcısı Reyhan Üzer yaptığı yazılı açıklamada; “Çocuk hakları, kanunen veya ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel kavramdır.

Çocuklar bu dünyanın geleceğidir. Bir ülkenin kurtuluşu, dünyaya barışın gelmesi, dostluk ve sevginin tüm dünyaya yayılması ve daha pek çok güzellik çocuklar sayesinde var olacaktır. Hiç bir çocuk kimsesiz değildir. Onlar bir ülkenin, bir ulusun, bir dünyanın çıcuklarıdır. Sokakta aç yatan, evsiz barksız bir çocuktan tüm toplum sorumludur. Dünya üzerinde şiddet gören, aç kalan, evi olmayan, savaşlarda hayatını kaybeden, istismara uğrayan, eğitim hakkı olmayan küçük yaşlarda çalıştırılan ve pek çok olumsuzluğa maruz kalan çocuklar bulunuyor. Kendilerini savunmaya gücü yetmeyen çocuklar maalesef kötü niyetli insanların çirkin tavırlarına karşı koyamıyolar. Halbuki çocuklar ücretsiz eğitime, insanca yaşamaya, sağlıklı yaşam hakkına, eğlenmeye, dinlenmeye, kültürel aktivitelere, yaşamaya ve gelişmeye, kendileri hakkındaki konularda söz hakkına ve daha nice haklara sahiptir.

Çocuğa yönelik fiziksel ve psikolojik şiddetin son bulması yeni ve sağlıklı bir nesil yetişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Güzel bir dünya için mutlu çocuk şarttır. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ne kadar çok bilinir ve yayılırsa, amaçladığı farkındalığa o kadar kısa sürede ulaşır.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ