20.01.2022 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi
Porsuk Gündem

ETB Başkanı Murat Diri’den Maç İçin Çağrı

ETB Başkanı Murat Diri’den Maç İçin Çağrı

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı ve Nefer Grubu lideri Murat Diri sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tüm şehri haftasonu oynanacak Teco Karacabey Belediye Spor maçının davet etti.

ETB Başkanı Diri yaptığı açıklamada;
“Değerli Eskişehir halkı;
İyi günlerin sefasını herkes sürer. Bizler bugüne kadar cefasını çekmediği hiçbir sefayı sürmeyen, en zor günlerde bile bir adım dahi geri atmayan, işinden, ailesinden, sevgilisinden önce bir siyah bir de kırmızı renklere tutulmuş, karşılıksız sevmeyi göğsünde gururla taşıdığı armadan öğrenmiş vazgeçmeyenleriz!
Başarının sahipleneni çok olur, kötü günler hep öksüzdür derler ya! Nasıl ki Süper lig coşkusunu vilayet meydanında yüzbinler kutlarken.. bizler bir kenarda Buldanları, Mezitlileri, Yalovaları, Zonguldakları ve gittiğimiz yüzbinlerce kilometre deplasmanları düşünüp; şanlı bayrağı hiçbir yerde yere düşürmemenin gururunu yaşayan anlı şanlı ESES taraftarıyız.

Ve Bugüne kadar yaşadığımız cefaların herhalde en zorunu, en yalnızını, en terkedilmişini şimdi yaşıyoruz. Herhalde bugünkü kadar canımız hiç yanmamıştı, hiç bu kadar umutsuz kalmamıştık ve hiç bu kadar da yalnız… Mücadelenin en onurlusunun en zor günlerde verildiğini tarih kitaplarından öğrendik ve tarih kitaplarına direnişin adı Eskişehirspor yazdıracağız dedik. Bugün de bir tarih yazılıyor. Bir camia, koca bir camia yaşam mücadelesi veriyor. Bu mücadeleyi cephede, ayazıyla yağmuruyla, yazıyla kışıyla yaşamak, yani savaşmak mı, yoksa cepheden kaçmak mı bize yakışır? Güzel abicim, güzel kardeşim işte bütün mesele bu. Şehrinin armasını yalnız bırakmak bize yakışmaz.

Biliyoruz kolay değil, zordur bu cefayı bu ablukada yaşamak. Bunca zorluğa, haksızlığa beş parasız ve yapayalnız direnmek. Fakat bir gün Adalarda takımı sırtımıza alıp şampiyonluk şarkıları söyleyeceğiz. Bizler inanıyoruz ve O günlerin inancıyla Pazar günü seni de omuz omuza görmek istiyoruz. On binler olup isyanımızı haykırmak istiyoruz. Bunun için sen lazımsın, yanımızda olmalısın. Şuna inan ki gerçekten “zordur sevdayı sensiz yaşamak”
Fabrikadan, iş yerinden, aileden mahalleden herkese haber salın bu maça gelin belki de son maçımız!

Not: Bu maç dostumuz Konyasporda hayatını kaybeden Ahmet Çalık anısına forma numarası bilet fiyatları olarak 6 lira belirlenmiştir. Maça gelecek tüm öğrenci kardeşlerimize ücretsiz bilet verilecektir.. Ayrıca destek için bilet alan dostlarımızın da Güney ve Kuzey bölümlerden bilet almaları rica olunur.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ