17.10.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

BestCheese Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

BestCheese Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

BestCheese Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Programı kapsamında, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü adına hibe desteği alan Yöresel Peynirlerin Üretim Teknolojilerinin ve Standartlarının AB Işığında İncelenmesi projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Beş gün devam edecek olan proje etkinliği açılış toplantısına proje ortakları olan Slovakya Tarım Üniversitesi, Slovenya Veteriner Fakültesi, İtalya Gıda Tarım Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Batman Tarım ve Orman Müdürlüğünün temsilcilerinin yanı sıra Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, İl Müdür Yardımcısı Kemal Çevik, İlçe ve Şube Müdürleri, İl Müdürlüğü personeli ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri  katıldı.

İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş yaptığı açılış konuşmasında;

” Değerli konuklar, değerli katılımcılar, harika ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan Eskişehir’e hoş geldiniz. Umarım yolculuğunuz iyi geçmiştir. Astım krizi nedeniyle beş gün hastanede kaldım. Allah’a şükür şimdi daha iyiyim. Başta COVID-19 olmak üzere tüm hastalara şifa diliyorum. Bildiğiniz gibi Best Cheese projesinin amacı yöresel peynirleri korumak ve geleneksel peynir üretim tekniklerini sürdürülebilir kılmaktır. Proje ortaklarımız Slovakya, Slovenya ve İtalya’dan, Ankara Üniversitesi’nden ve Türkiye’den Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden uzmanlardır. Proje yöneticilerimiz tarafından program hakkında detaylı bilgi verecek ve arkadaşlarımız size her konuda yardımcı olacaktır. Projenin ülkelerimize ve üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim. Umarım sağlıklı bir şekilde programı tamamlarız. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Beş gün boyunca yoğun bir tempoda çalışacak olan proje paydaşlarının sunumlarıyla öğle yemeğine kadar devam eden program,  öğleden sonra yerel bir peynir işletmesine yapılan teknik gezi ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ