17.10.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

BBP Genel Başkanı Destici Bursa’da

BBP Genel Başkanı Destici Bursa’da

BBP Genel Başkanı Destici Bursa’da

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonunu tamamlanan Gençlik Merkezi ve Mahalle Gönüllüleri Konağı olarak hizmete açılan konaklara 2009 yılında şehit olan Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Muhsin Yazıcıoğlu Gençlik Merkezi ve Mahalle Gönüllüleri Konağı’nı düzenlenen törenle hizmete aldı. Programa, BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, BBP Bursa İl Başkanı Salih Uçak, BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan , BBP Eskişehir İl Başkanı Salim Acabay,  Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kültürel miras yaşatılıyor

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, açılışın hayırlı olmasını temenni etti. Bursa’nın 8500 yıllık tarihi, kültürel birikimi, doğal güzellikleri, bereketli toprakları ile Türkiye’nin en müstesna köşelerinden birisi olduğunu söyleyen Başkan Alinur Aktaş, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Bursa’nın bunun izlerini de yaşadığını belirtti. Her anlamda cazibe merkezi olan Bursa’nın TÜRKSOY’un 38. dönem toplantısında ‘2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti’ ilan edildiğini hatırlatan Başkan Aktaş, “Gerçekleştireceğimiz proje ve faaliyetlerimizle Türk Dünyası’nın gönül bağlarının güçlendirilmesi, kültürel mirasın yaşatılması, siyasi ve iktisadi birliğin geliştirilmesi hususunda Türk Dünyası’na katkı sunmaya devam edeceğiz. Dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu hayatta olsaydı bu durumdan çok memnun kalırdı. Bursa’da Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini verdiğimiz Gençlik Merkezi ve Mahalle Gönüllüleri Konağı’mızın da açılışını yapıyoruz. Bölge daha önceden bakımsızdı. Önceki dönem belediye başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. Kamulaştırmayla alakalı süreci halletti. Göreve geldikten sonra restorasyon çalışmalarını başlattık. İlk günkü halini almış oldu. Burası çok kıymetli çalışmalara ev sahipliği yapacak” dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun, temiz siyasetin, hasbi duruşun, gönül insanı olmanın timsali bir hayat yaşadığını dile getiren Başkan Aktaş, “O’nun zor zamanlarda söylediği veciz, anlamlı ve ümit aşılayan sözlerini de hiç unutmadık. 28 Şubat’ın yaşandığı günlerde ‘Namlusunu milletine çevirmiş tanka selam durmam’ sözü hiç unutulmayacak. Yazıcıoğlu, farklı görüşten insanların ittifak ettiği örnek bir isim olmuştur. Vatan sevdalısı birinin isminin de yaşatılmasını istedik. Bunu yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burada Muhsin Yazıcıoğlu anı odası, etüt ve eğitim salonları, sosyal oyun alanı, bilgisayar ve atölye odaları yer alıyor. Yapıların birini de mahalle gönüllülerimizin hizmetine sunuyoruz. Dostluğun, kardeşliğin yer alacağı çalışmalar burada yapılacak. Gençlik Merkezi’nin Bursa’nın evlatlarına ışık olmasını diliyorum” diye konuştu.

Aslolan millet ve devlettir

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu, onunla şahadete yürüyen dava arkadaşlarını ve tüm şehitleri rahmetle andı. Yazıcıoğlu ile birlikte bir fikri ve çizgiyi temsil ettiklerini anlatan Destici, Allah’ın rızasını kazanıp millete hizmet etmeyi görev edindiklerini belirtti. Özellikle milli iradeye darbe vurulduğu dönemlerde Muhsin Yazıcıoğlu’nun ortaya çıkarak dik duruş sergilediğini anlatan Destici, “Bizler de onun yolundan giderek her darbe söylentisinde aynı duruşu gösterdik. Göstermeye devam edeceğiz. Aslolan millet ve devlettir. Müslüman Türk’ün güçlü olmasıdır. Bu topraklar yüzyıllarca İslam coğrafyasına liderlik etmiştir. Bu millet Allah’ın isminin yayılması için üç kıtaya yayılmış, şehitler vermiştir. Milletimizle gurur duyuyoruz. Türkevi’nin açılışı vesilesiyle Amerika’daydık. Bu gururu herkesin yaşamışını isterdim. Ama bazı çevreler bu gururu yaşamamızı dahi hazmedemiyor. Muhsin Başkanımızdan öğrendiğimiz en önemli şey, ‘Doğru kimden gelirse gelsin, onun yanında durmalıyız. Yanlış kimden gelirse gelsin, karşısında durup doğruya yöneltmektir’. Bizler de aynı yapıyoruz. Bursa’da rahmetli şehit başkanımızın adının yaşatılması çok sevindirici. Bursa’yı çok severdi. Her geldiğinde mutlu olurdu. Bursa kadim bir şehir. Rahmetli başkanımızın isminin tarihi bir bölgede tarihi bir binaya verilmesinden mutluluk duydum. Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını taşıyan bir merkezin açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yazıcıoğlu ile ilgili hatıralarını da anlatan Karatepe, Yazıcıoğlu’nun anılarının yaşatılmasının anlamlı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Muhsin Yazıcıoğlu Gençlik Merkezi ve Mahalle Gönüllüleri Konağı, protokolün katıldığı kurdele kesimiyle hizmete açıldı. Başkan Aktaş ve beraberindekiler ardından hizmete açılan kültür merkezini gezdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ