20.01.2022 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi
Porsuk Gündem

Akıllı Gözlükler Artık Hayatımızda

Akıllı Gözlükler Artık Hayatımızda

Akıllı Gözlükler Artık Hayatımızda

Facebook ve Ray-Ban , fotoğraf çekebilen, video kaydedebilen, telefon görüşmelerini cevaplayabilen ve podcast oynatabilen gözlükler oluşturmak için çalışmalarını tamamladı.

Akıllı gözlük için Ray-Ban ile çalışan Facebook’un tanıttığı yeni gözlük serisi ile fotoğraf çekilebilecek , video kaydedebilecek ,  telefon görüşmeleri yanıtlanabilecek , müzik ve podcast oynatılabilecek.

Gözlük , çerçeveleri iki kamera, iki mikro hoparlör, üç mikrofon ve bir bilgisayar işlemcisi içeriyor. USB kablosuyla herhangi bir bilgisayara takılan bir şarjla gözlükler yaklaşık altı saat kullanılabiliyor.

Gözlükleri kullanmak için bir Facebook hesabı gerekiyor. Gözlüklerle 30 saniyeye kadar 35 video kaydedip , 500 fotoğraf çekilebilecek . İçerikler fotoğrafların şifrelendiği uygulamaya kablosuz olarak yüklenebilecek. Kullanıcılar içerik yada fotoğrafları sosyal ağlarında veya mesajlaşma uygulamalarında paylaşıp , fotoğrafları doğrudan Facebook uygulamasının dışındaki telefonlarının cihaz depolama alanına kaydedebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ