23.09.2023 - Eskişehir'in Haberi , Şehrin Gündemi...

ADD’den İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Sert Uyarı

ADD’den İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Sert Uyarı

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi tarafından Eskişehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan kararla okullarda imamların görevlendirilmesi ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı karardan dönmesini isteyen Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar şu ifadeleri kullandı;

”Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ile anlaşarak okullara imam görevlendirmeleri yapmaya başladı. Çağdaş, Laik Eğitim’den uzak, gerici bir karar. Okullarda eğitim öğretmenler tarafından yapılır. Dini eğitim de müfredat doğrultusunda Din Kültürü Dersi öğretmenleri tarafından gerçekleştirilir. Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenine güvenmiyor da imamlara mı  güveniyor? Eğitim formasyonu olmayan imamlar, okullarda eğitimde veremez ve  bulunamazlar. Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü bu kararından dönmesi için uyarıyoruz. Böyle bir uygulamaya, çağdaş bir kentte öğrenci velileri ve Eskişehir Kamuoyu izin vermez. Konunun takipçisi olacağımızdan başta üyelerimiz olmak üzere Eskişehir Halkı emin olsun.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ