25.06.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

Vali Ayyıldız’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Ayyıldız’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Ayyıldız’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız Ramazan Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Vali Ayyıldız mesajında;

“On bir ayın sultanı ve bin aydan daha hayırlı bir geceyi karşılamanın heyecanı ve mutluluğunu bir kez daha yaşayarak her gecemizin Kadir Gecesi gibi geçmesi ümidiyle bir bayrama daha kavuşmanın, milletimiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemince sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Birbirimizi sevmekten başka ecir istemeyen bir Peygamber’in ümmeti olarak Allah’ın bizi birbirimize bağladığı bağları kuvvetlendirmek için bayramlar en güzel vesiledir. Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığın özlemini çektiği huzurun ve mutluluğun egemen olduğu; savaşın, terörün, çatışmaların, salgın hastalıkların ve tüm acıların geride kaldığı daha yaşanabilir bir dünyaya vesile olmasını temenni ediyorum.

Bayramlar aynı dinin, aynı inancın neşesinde bizleri birleştiren; yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları gideren manevi zenginlik kaynaklarıdır.
İdrak ettiğimiz mübarek Ramazan Bayramı’nı da milletçe ve tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizle sevgi ve saygı, kardeşlik, beraberlik, dostluk duygularının canlandığı; gönüllerin daha da yaklaştığı günler olarak geçireceğiz. Özellikle ömürlerinin büyük bölümünü bizlere, topluma ve ülkemize hizmet etmeye adamış en değerli varlıklarımız olan büyüklerimize, kimsesizlere, muhtaçlara ve dezavantajlı konumda olan insanlara bayram sevincini yaşatmamız; bayrama daha da anlam katacaktır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski ortadan kaldırmak için bu bayramı evlerimizde geçireceğiz. Salgının başladığı andan bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devletimizin ve hükümetimizin aldığı önlemlere uyan tüm Eskişehirli hemşehrilerime sabırları ve anlayışları için ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bayramın ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Birliğimizin, dirliğimizin, kardeşliğimizin daim olması; küslüklerin nihayet bulması temennileriyle aziz şehitlerimizin ailelerinin, gazilerimizin, değerli mesai arkadaşlarımın, saygıdeğer Eskişehirli hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ