12.05.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

MHP İl Başkanı Candemir : Yerel Esnafımıza Sahip Çıkalım

MHP İl Başkanı Candemir : Yerel Esnafımıza Sahip Çıkalım

MHP İl Başkanı Candemir : Yerel Esnafımıza Sahip Çıkalım

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir pandemi ve kısıtlamalar nedeniyle zor günler geçiren esnafa destek amacıyla yerel esnaflardan alışveriş yapılması ile ilgili bir çağrı yaptı.

“Haydi Eskişehir sen de alışverişini yerel esnaftan yap, şehrine , esnafına sahip çık” çağrısını yapan Candemir ;

“Bilindiği üzere ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında başta küçük ve orta ölçekli yerel esnafımız azami derecede etkilenmiştir. Esnafımız bu zor günlerde kepenk kapatmak zorunda kalmıştır. Özellikle pandemi döneminde değişen alışkanlıklar ne yazık ki dünya markaları karşısında küçük ve orta ölçekli şirket ve işletmelerimizi zora sokmaktadır. Birbirimize destek olmamız gereken günlerdeyiz. Sizlerden de özellikle yerel esnafımızdan alışveriş yapmanız hususunda hassasiyet beklediğimi ifade etmek istiyorum. Birçok zorluğa birlikte göğüs germiş olan Türk Milleti bu zorlu günleri de duyarlılığıylael birliği ile atlatacaktır. Sizlerin desteği yerel esnafımızın bir nebze nefes almasına imkan sağlayacaktır.

Yerel esnaf; bizi biz yapan yerli ve millî değerlerimize sahip çıkandır. Yerel esnaftan alışveriş yapmak demek ekonomimize can vermek demektir.

Yerel esnaf bizim dar günümüzde de, mutlu günümüzde de yanımızda olandır. Düğünümüzde de, cenazemizde de bizimledir. Kimi zaman üzerimde para yok diyip veresiye yazdırdığımız, kimi zaman çocuğumuzu emanet ettiğimiz, kimi zaman çayını içtiğimiz muhabbetiyle hemhâl olduğumuz bir yakınımızdan, dostumuzdan farkı yoktur. Onlar bizim üstümüzden elini hiçbir zaman çekmez. Aynı hassasiyeti bizim de onlar için göstermemiz lazım.

Eskişehirli hemşehrilerimi yerel esnafımızdan alışverişlerini yapmaya davet ediyorum. Ben bu çağrımın sesimin ulaştığı her yerde ve herkeste karşılık bulacağına inanıyor ve güveniyorum. Haydi Eskişehir sen de alışverişini yerel esnaftan yap, şehrine esnafına sahip çık. Esnaf kazanırsa, Eskişehir kazanır. Biz birlikteyken güçlüyüz.

Bizim özümüzde, kültürümüzde, mayamızda dayanışma ve paylaşma var, gün birlik günüdür, gün dayanışma günüdür..”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ