17.10.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

İl Tarım ve Orman Müdür Gümüş’ten Ticaret Borsası’na Ziyaret

İl Tarım ve Orman Müdür Gümüş’ten Ticaret Borsası’na Ziyaret

İl Tarım ve Orman Müdür Gümüş’ten Ticaret Borsası’na Ziyaret

Eskişehir Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve beraberindeki heyet, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyaret kapsamında, bölgemizdeki tarım ve hayvancılık çalışmaları ile geleceğe dönük ETB projelerine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan Eskişehir’de modern bir mezbaha ihtiyacı her geçen gün kendini daha fazla gösteriyor dedi. Eskişehir’de özellikle küçükbaş besiciliğin yaygın olmasına rağmen mezbaha yatırımı olmaması nedeni ile bölgedeki küçükbaş hayvanların önemli bir bölümünün kesim için diğer illere canlı olarak gönderildiğini belirtti. Sektörde belirsizlik ve denetimsizliğin Borsa üyesi besici, tacir ve kasap ile tüketici nezdinde ciddi bir sorun oluşturduğunu söyleyen Zeydan, “Şehrimizdeki kesimlerin kayıt altına alınamaması hayvan varlığımız ile kırmızı et tüketimi konusunda bizlere sağlıklı istatistik rakamları vermemektedir” dedi.

Eskişehir’in kamu eliyle işletilen modern bir mezbahaya acil ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Zeydan, 6 ay süren özverili çalışmalar sonucunda hazırladıkları ve Eskişehir’de kamu eliyle işletilen bir mezbaha kurulmasının acil ve elzem olduğunu vurgulayan 234 sayfalık fizibilite raporunu gerekli kurumlara ulaştırdıklarını ifade etti.

İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, hazırlanan kapsamlı rapor için Başkan Zeydan’a teşekkür etti. Eskişehir’de tarım ve hayvancılığın ilerlemesinde ve kalkınmasında gerekli çalışmaları yapacaklarını belirterek modern bir mezbahanın hayata geçmesi için girişimde bulunacaklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETB Başkanı Ömer Zeydan, İl Tarım ve Orman Müdürü Gümüş ve ekibine teşekkür ederek, şehrin ihtiyaçlarının daha hızlı çözüme ulaştırılması konusunda işbirliği oluşturulması gerektiğinin altını çizerek Eskişehir’e fayda sağlamak ve katma değer yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ