17.10.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

Haftanın Yeni Çıkan Kitapları…

Haftanın Yeni Çıkan Kitapları…

Haftanın Yeni Çıkan Kitapları…

Haftanın yeni çıkan kitaplarını sizler için araştırdık . Kitapseverler için yeni çıkan kitaplardan sizler için seçtiğimiz öneriler…

İyi okumalar…

Yitik Ülke – Defne Suman , (Doğan Kitap) , ”Defne Suman’dan büyümek, kadın olmak, kalmak ve gitmek üzerine öyküler…. ”

Kurtarma Mesafesi – Samantha Schweblin , Çeviri Emrah İmre :  (Can Yayınları) , ”Arjantin taşrasında, tarlalar arasında bir kasaba… Kasabanın kıyısında yeşil renkli, gizemli bir ev… Huzurlu bir tatil hayaliyle kasabaya gelen Amanda ve küçük kızı Nina.Tek amacı kızını korumak olan Amanda’nın önce ona ulaşması lazım, ulaşmak içinse olayları tetikleyen o ânı bulması.”

Gönül Devrimi – Tayfun Karadeniz (Ateş Yayınları) , “İstanbul vardı bugün ayaklarının altında. Gümüş balığı kaplıydı sanki Marmara Denizi. Gönlün gönlümün mabedidir Sevgili; günde yüz bin vakit tavaf döndüğüm.”

Karabasan – George R.R. Martin , Çeviri Kerem Sanatel (Dex Kitap) , ”Başına buyruk bir nehir gemisi kaptanı olan Abner Marsh, zengin bir aristokrat kendisine çok kârlı bir teklifle yaklaştığında bu işte bir bit yeniği olduğundan şüphelenir.”

Devam Ağacı – Murathan Mungan (Metis Yayınları) , ”Devam Ağacı, Murathan Mungan’ın çeşitli tarihlerde farklı mekânlarda yaptığı dokuz konuşmanın metinlerini bir araya getiriyor. Mungan’ın genel olarak hayatta ve sanatta kendine dert edindiği meselelere, temel ölçütlerine, yazı dünyasının temalarına ilişkin aydınlatıcı ipuçları taşıyan, sosyolojik bir kadraja alınmış metinler bunlar..”

Hüzün Baharı – Bena Işık Tut (Tilki Kitap) , ”Aşkı bundan beş sene önce yaşadım. Ela gözlerimden dökülen her yaşın değdiği çoğu insanın içine attığı duyguların vurumudur benim şiirlerim. Eğer gerçekten aşıksanız eliniz değmeli satırlarıma, dokunmalısınız sözcüklerime, sizin de gözyaşlarınız karışmalı dizelerime. Böyle dallanmalı aşk filizleri. Ben de hayallerime otostop çektim.”

Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme – Barış Bıçakçı (İletişim Yayınevi) ,”Yüze doğum lekesi gibi yerleşmiş bir gülümseme, neyi saklar? Bir eşelek gibi kalakalmanın hüznünü bilmeyene, onu anlatabilir misiniz? Yalnızlığın ucunu sivriltmek, bir kısır döngüyü kusursuz kılar mı? Eşyanın kurduğu mahkeme, hangi hatıraya adil olabilir? Bahsettiğini görülmez, anlaşılmaz kılan, seyrelten cümlelerle, birbirimize aslında ne anlatırız? Kendini bulmanın yolu, hep bir başkasından mı geçer?”

Katli Vacip – Fethi Yılmaz , (Kırmızı Kedi Yayınevi) , “Katli Vacip, laiklik ile din ve vicdan özgürlüğünün iki kardeş olduğunu da gözler önüne seriyor. Çünkü laiklik, en çok dindar yurttaşlarımızın inançlarının onlara bir bıçak gibi saplanmasını engelliyor. İnançlarını, sömürüden özgürleştiriyor. Yediğine, içtiğine, adımına, hatta cinselliğine bir şeyhin karar verdiği düzendeki ölümcül bağlanmanın, aslında hür inancı ortadan kaldırdığını bir fotoğraf karesine dönüştürüyor.”

Aşkın Arabesk Hali – Ebru Hanoğlu (Hasrem Yayınları) , “İlahi gücün sistemi içinde yasamayı öğrenmek. Ayakta kalabilmek. Kendini, insanları ve yaşamı keşfetmek. İdrak edebilmek. İnişler ve çıkışlar. seçimler. Geçmişin hesabını geleceğinden sormadan, dününle güçlü yaşamak. ”

Karakız’ın Güncesi – Seyithan Arıburnu (Dorlion Yayınları) , “Seyithan Arıburnu’nun şiirlerinin yer aldığı Şiir kitabı .”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ