07.12.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

Haftanın Kitaplarını Sizler İçin Araştırdık…

Haftanın Kitaplarını Sizler İçin Araştırdık…

Haftanın Kitaplarını Sizler İçin Araştırdık…

Haftanın yeni çıkan kitaplarını sizler için araştırdık . Kitapseverler için yeni çıkan kitaplardan sizler için seçtiğimiz öneriler…

İyi okumalar…

Zamir – Hakan Günday , (Doğan Kitap) , ”Yeni bir binyılın arifesinde, Birinci Dünya Barışı Vakfı’nda çalışan Zamir’in görevi ne pahasına olursa olsun savaşları durdurmaktır. ”

Geç Kalan – Tarık Tufan , (Doğan Kitap) , ”Geç Kalan; kendine özgü diliyle, edebiyatıyla, güçlü duygu dünyasıyla okurları büyüleyen Tarık Tufan’ın en şiirsel metinlerinden biri. Parçaları tamamladığınızda yüreğinizde derin bir iz bırakacak sarsıcı bir eser ve unutamayacağınız bir arayış hikâyesi. ”

Ne İçin Varsan Onun İçin Yaşa – Hikmet Anıl Öztekin (Destek Yayınları) , “Demirden keskin bir düdük sesi yükseldi o sırada. Ayrılığın ciddiyeti buz gibi sardı bedenimi. Kapılar kapandı sonra… Çantam sağımda, yalnızlık karşımda.Gidiyorum!Hayır bir saniye! Filmlerde böyle olmazdı ki… Son anda muhakkak bir kalma sebebi yazardı senarist. Tam hareket etmek üzereyken trenden atlayıverirdi esas adam.”

Dolunay İki Gece Sürer – Başar Başarır , (Can Yayınları) , ”Yunus Nadi Roman Ödülü sahibi Başar Başarır imzalı Dolunay İki Gece Sürer, 2000’li yılların hemen başında yaşanan beklenmedik bazı aksaklıkların büyük fırsatlara, hüsranların diri umutlara, zıtlıkların muhabbete, her türlü çılgınlığın da hayırlara vesile olduğu, tabiri caizse “ters köşe”lerle dolu muzip, hınzır, capcanlı bir roman. Akdeniz’in suları gibi sıcak, tılsımlı, sürprizlerle dolu…”

Taştan ve Kemikten – Berengere Cournut , Çevirmen : Ekin Özlü Akseki (Can Yayınları) , ”Bir gece aniden kırılan bir buz kütlesi, genç bir İnuit kadınını ailesinden ayırır. Bir başına kalan Uqsuralik’in yaşama tutunmak için yola devam etmekten, soğukla, geceyle, açlıkla yüzleşmekten başka çaresi yoktur. Engin kutup coğrafyasında fiyortlardan tundraya, buzdağlarından falezlere zorlu koşullar altında yolculuk ederek verdiği yaşam savaşı, ona iç dünyasını keşfetmesini sağlayacak kapılar da aralayacaktır.”

Geçecek Zaman – Mustafa Çevikdoğan (Can Yayınları) , ”Mustafa Çevikdoğan, Geçecek Zaman’da huzursuz dünyalar kuruyor okurun gözü önünde: şifreli bulmacalar, bir ormanın derinliklerinde kurulmuş gizli ve tahrip gücü yüksek bir yazarlar köyü, komşu daireye dadanmış bir orman cini. ”

Noel Domuçu İle Jack’in Müthiş Maceraları – J.K.Rowling , Çeviri : Hazel Bilgen (Yapı Kredi Yayınları) ,”Dünyanın en iyi hikâyecilerinden birinin kaleminden, bir çocuğun en sevdiği oyuncağını bulmak için ne kadar ileri gidebileceğine dair, içinizi ısıtacak bu sürükleyici maceraya ünlü illüstratör Jim Field göz alıcı resimleriyle eşlik ediyor. “Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları” ailedeki herkesin çok seveceği bir klasik olmaya aday.”

Ocumudu – Buket Uçar , (Luna Yayınları) , “Ocağın umudu… Elif, çocukları bu dünyaya tutunamayan bir ocağın tek çocuğu. Elif can, Elif nefes, Elif hayatın devamı… Elif yaşama sevinci, varlığın işareti, günlerin güzelliği, hayallerin bahçesi, yokluk içinde zenginlik Elif. Kulağına Elif dediler üç kere okunan ezanlarla, gözünün içine dalıp “Ocağın umudu…” diye diye dillerinde “Ocumudu” oldu umutları, “Elif” kulağında kaldı sadece.”

Son Defa – Alya Öztanyel (Dex Yayınları) , “Aylin, âşık olduğu adamın kendisini terk edişine duyduğu öfkeyi İtalya’nın büyülü sokaklarında geçecek bir intikam planına dönüştürür. Cesaretini toplar, Uraz’ın karşısına çıkar ve onu birbirlerini son defa görecekleri üç günlük bir seyahate ikna eder.”

Aşkın Abad Hali – Ebru Hanoğlu (Hasrem Yayınları) , “Aşkın Âbâd Hali, sizi aşkın büyülü yolculuğundaki kırılma noktalarına, gerçek aşkın varlığını sorgulamaya, sosyal medyanın ilişki üzerindeki gücüne ve ruhun sonsuzluğunu keşfetmeye götürüyor.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ