12.05.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

Geç Kalınmışlıklar Ülkesi

Geç Kalınmışlıklar Ülkesi

GEÇ KALINMIŞLIKLAR ÜLKESİ

Ülkece hatta dünyaca maalesef halen covid-19 ile mücadele içerisindeyiz. Bitmeyen yasaklar tükenmeyen önlemler derken vatandaşın psikolojisi tamamen yerle bir olmuştur. Ekonomik anlamda ne derece berbat bir halde olduğumuzu anlatmaya gerek duymuyorum. Evet verilen bir mücadele var mutlaka fakat neden bilemiyorum bizim ülkemizde devlet yönetimi her konuda hep geç kalınmış önlemler almayı tercih ediyor. Devlet yönetiminin içine hainler sızıyor,devlet yönetimimiz kandırılıyor ve bundan en son haberi oluyor,devletin kurum,kuruluşlarının başındakiler yetkilerini kullanarak devleti sömürüyor maalesef yine en son devlet yönetimimizin haberi oluyor. Covid-19 la mücadele için hemen herkes aylardır tam kapanmadan başka bir çaremiz kalmadığını biliyorken şuan aşırı geç kalınmış saçma ve komik diyebileceğim sözde tam kapanma yaşıyoruz.

Yani anlamakta güçlük çektiğim şey neden devlet olarak  hep geç kararlar alıyoruz. Devlet yönetiminde olan kişilerin göremedikleri ya da görmek istemedikleri ne acaba? Neden genel olarak her konuda önlemimizi başımız yandıktan, iş işten geçtikten sonra alıyoruz. Biliyoruz ki bu virüs tehlikeli ve anladık ki ne kadar kendimizi izole edersek o kadar çabuk bunun üstesinden geleceğiz neden bu kadar geç bir kapanma kararı alınıyor, bir de nasıl bir tam kapanma ki bu yerli yabancı turistler tatil yerlerine akın edebiliyor.

Ülke geneli maddi sorunlarla boğuşurken, esnaf kepenk kapatırken bizim Devletimizin mağduriyet yaşayan başka ülkelere yardım etmeyi düşündüğünü açıklaması sizce de komik değil mi ? Belediyeler insan kaçakçılığına başlamış, bakanlar kendi şirketleri ile bakanlıkları arasında tüccar olmuş, suç  oranları arttığı gibi işsizlik tavan yapmış.Merkez bankasında açıklaması olmayan kayıplar.Dolandırıcılıklar,dolandırılanlar derken geniş bir çerçeveden baktığımızda ülkemizin genel durumunun ne kadar içler acısı olduğunu görmemek mümkün değil.

En acısı ise gün geçtikçe ülke geneli olarak birbirimize saygımızı yitiriyor, güvenin, yardım severliğin, hoşgörülü olmanın ne demek olduğunu unutuyor maalesef robotlaşmaya devam ediyoruz. Evet   gücümüz varsa eğer devlet olarak yardıma ihtiyacı olan ülkelere yardım edelim fakat önce kendi ülkemizde yardıma ihtiyacı olanlara koşalım, önce kendi vatandaşımızın yarasına merhem olalım ki başka ülkelere yardım edebilecek güçlü bir millet olabilelim.

Artık hepimiz yorulduk, aşırı derecede bunaldık.Fedakarlık etmemiz gerektiren süreç aslında uzun değil,bir müddet gerek olmadıkça evimizden çıkmamamız,hijyene dikkat edip,kurallara uymamız  sonunda güzel günlere kavuşturacak bizi bu kaçınılmaz bir gerçek.

Bizler vatandaş olarak bunları konuşmadıkça, yazmadıkça, eleştirip tartışmadıkça ve bu sorunları çözmek için elimizden geleni yapmadıkça maalesef geç kalınmışlıklar ülkesi olmaya devam edeceğiz.

Bir yaşını kutlamanın verdiği heyecan ve gururu yaşayan bu güzel ekibin, ailenin bir ferdi olmaktan gurur duyduğumu belirtmek isterim, hep birlikte nice güzel yaşlara…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selim Kurt dedi ki:

    Ağzına, kalemine, yüreğine sağlık Metin tespitlerin çok yerinde yönetenler her türlü hata yapmak usulsüzlük yapma lüksüne sahipler vatandaşa tavsiyeleri ise şükretmek

BİR YORUM YAZ