16.04.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

ESÇEVDER Bozüyük’te Camiliyayla ÇED toplantısına katıldı

ESÇEVDER Bozüyük’te Camiliyayla ÇED toplantısına katıldı

ESÇEVDER CAMİLİYAYLA MAHALLESİ TOPLANTISINA KATILDI..

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği -ESÇEVDER Yönetim kurulu üyeleri Sadık Yurtman, Barış Ergel ve Odunpazarı Kent Konseyi , Bozüyük Camiliyayla mahallesindeki Mermer Ocağı ÇED Raporu için halkı bilgilendirme toplantısına katıldı.

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESÇEVDER )  , Rey Maden San.ve Tic. A.Ş. tarafından Mermer çıkartmak için orman arazisi olan 99,84 hektar’lık alanda kazı yapılarak  orman alanlarının talan edilmesinin önlenmesi için Bozüyük Dostları Derneği ile birlikte Camiliyayla mahallesinde düzenlenen halkı bilgilendirme toplantısına katıldı.

Camiliyayla mahallesinde yapılacak olan mermer ocağında 60,84 hektarlık alan açık işletme olup tamamı ormanlık araziden oluşması yöre halkının da tepkisiyle karşılaması ve fiyatı  430 TL/ton olan Mermer’in 99,84 hektarlık orman arazisini talan etmeye değer mi diyen çevreciler ve yörede yaşayan halkın isyan etmesine yol açtı.

Yurtman ; ” Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği olarak orman alanlarının yok olmaması, suyumuzun israf edilmemesi, havamızın kirletilmemesi ve çevremizin yaşanabilir bir doğa harikası olması için bundan önce yaptığı çalışmalarını bundan da kararlılıkla sürdüreceğini kamuoyuna bir kez daha saygılarımızla duyururuz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ