17.10.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

Eğitim-Sen’de İmza Günü

Eğitim-Sen’de İmza Günü

Eğitim-Sen’de İmza Günü

Eskişehir’de Demokratik Öğretmen Örgütlenmesinden Kesitler (1908-2020) Anılar Belgeler Yorumlar kitabının yazarı İbrahim Gerede, Eğitim Sen’de imza günü düzenledi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a  teşekkür ile başlayan Gerede, geçmişte Başkanlık yapan ve şuan Eğitim Sen yürütme kuruluna kitabından kesitler sundu.

Eskişehir’ in öğretmen örgütlenmesindeki önemli yerinin altını çizen Gerede, kitabın kapsamındaki temel kıstasın demokratik modele sahip bir içerikte olmasıdır diyerek bizzat yaşadığı TÖBDER dönemini anlattı.

Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, İbrahim Gerede’ ye emeğinden dolayı teşekkür etti. Alkan, “Türkiye emek ve demokrasi mücadelesinde öğretmen örgütleri önemli yer tutmaktadır. Bellek ve almanak oluşturmak bugünkü öğretmen mücadelesini anlamak açısından çok önemlidir. Eğitim Sen bu mücadeleden doğan, demokratik, laik ve kamusal eğitimi savunan yegane sendikadır. Kuşaklar arası geçişin tarihsel bilgi birikimi bizim için geleceği örmek anlamına gelmektedir. “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ