25.06.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

Eğitim-Sen : Süre azaldı öğretmenler umutsuz

Eğitim-Sen : Süre azaldı öğretmenler umutsuz

Eğitim-Sen : Süre azaldı öğretmenler umutsuz

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan tam kapanma sürecinin sonuna gelinmesine rağmen hala öğretmenlerin aşılanma sürecinin tamamlanmadığını belirtti.

Şube Başkanı Alkan yaptığı açıklamada;

“17 Mayıs’ a sayılı  günler  kaldı ve Eskişehir’de aşılanmayan  binlerce eğitim ve bilim emekçinin aşılanması hala gercekleştirilemedi. Uzaktan eğitime erişemeyen milyonlarca öğrenci MEB’ in gündeminde dahi değil! 2 Temmuz’ a kadar okulları açık tutulacağı MEB’in gündeminde olmasına rağmen belirsizlik hali devam ediyor. Eskişehir’de günlük covid rakamları hala yüksek. Bu şartlarda okullarda sınavlar yapılamaz.

2 Marttan 29 Nisana kadar her kademede 70 e yakın okulda öğretmen arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Pandemi ve eğitim başlığında en az 300 e yakın öğretmen arkadaşlarımızla süreci ele alan bir saha çalışması gerçekleştirdik. Buna göre,

-Öğretmenlerin büyük bir kısmı salgının yönetiminde başarısız olunduğunu,

-Aşılar nerede? Sorusu çok soruldu.

-Geleceğe dair plan yapamadıklarını,

-Okullarımızın fiziki olarak hazır olmadığını.

-Derse katılım oranın yüz yüze de dahi yüzde 10 olduğunu, uzaktan eğitimde bu oranın daha da düştüğünü özellikle liselerde vurguladılar.

-Sığınmacı ve mülteci çocukların derslere giremediklerini

– taşımalı sistemin çok yetersiz olduğunu

-Mesleki açıdan bir yabancılaşma yaşadıklarını söylediler.

Öğretmen arkadaşlarımız uzaktan eğitim sürecinin kendi bireysel çabalarına bırakıldığını, karar alma süreçlerine dahil olmadıklarını adeta günlük bir süreç yaşadıklarını belirtiler. Öğretmenlerin çoğunluğu uzaktan eğitim sürecine ilişkin alınan kararların  değiştirildiğine dikkat çekerken gösterdikleri çabalara rağmen yeteri kadar etkili olamadıklarından şikayet ettiler.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ