03.08.2021 - Eskişehir'in Haberi , Kırsalın Gündemi

LGS açıklanmadan İhtiyaç fazlası İmam Hatip Liseleri , Anadolu Lisesine Dönüştürülmelidir

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan LGS sonuçlarının açıklanmasına az bir süre kala Eskişehir’de Anadolu Lisesine olan ihtiyacı dile getirdi.

Şube Başkanı Alkan; ” Son yıllarda Eskişehir’ de LGS sonuçlarının açıklanmasıyla adrese dayalı sistem öğrenci ve velilerde kaygıyı büyütmektedir. Akademik eğitim veren Anadolu Lisesi ihtiyacımız fazladır. Anadolu liselerine tespit edilen kontenjan sayılarının çok üstünde öğrenci yerleştirilmesi durumu yaşanmaktadır. Sınıf mevcutları 40 kişiye ulaşmaktır. Bu okullardaki, kütüphane, laboratuar, müzik-resim odaları gibi alanların dersliğe çevrilerek derslik ihtiyacına çözüm bulunmaya çalışılmaktadır. Bu da yetersiz kalınca imam hatip Anadolu liselerinin boş dersliklerinin kullanılması yoluna gidilmektedir.

Öğrencilerimizin istediği okullarda uygun mevcutlarla düzenlenmiş dersliklerde nitelikli bir eğitim ortamında bulunabilmeleri gerekmektedir. Mevcut sorunu aşabilmek için, belirlenmiş kontenjan sayılarının çok altında öğrenci alan, birçok dersliği kullanılmayan, ihtiyaç fazlası imam hatip Anadolu liselerinin akademik eğitim veren Anadolu liselerine dönüştürülmesi önem arz etmektedir. LGS sınav sonuçlarının açıklanması ve öğrenci tercihlerinin yapılmasından önce bu düzenlenmenin ivedilikle hayata geçirilmesi gereklidir.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ